Whisky - Bivrost.cz - Arctic Spirits
Bivrost® Whisky

Příběh nejsevernější Whisky světa

Co znamená arktická?

Arktida je polární oblast nacházející se v nejsevernější části Země. Pevnina v arktické oblasti má sezónně se měnící sněhovou a ledovou pokrývku a arktická moře mají na mnoha místech sezónní mořský led. Arktická oblast je mezi ekosystémy Země jedinečnou oblastí. Rostliny, zvířata a původní obyvatelé Arktidy se přizpůsobili jejím chladným a extrémním podmínkám.

Zrání v
sudech

Zrání whisky v sudech je věda sama o sobě. Vzhledem k arktickým teplotám používáme relativně malé sudy pro rychlejší zrání. Naši Whisky skladujeme v mnoha různých typech sudů (sherry, bourbon, sauterna, madeira, dub viringský a další). Vzhledem k tomu, že vyrábíme norský akvavit, máme také možnost použít ke zrání sudy po akvavitu.

Arktické skladování

Naše sudy po whisky skladujeme v tradičním  vikingském dlouhém domě, jen pár metrů od arktického moře. Celá oblast kolem palírny byla starou pobřežní pevností, kterou během druhé světové války vybudovala okupační německá vojska. Teplota a vlhkost v našich skladovacích prostorách jsou vynikající. V průběhu roku máme nízké teplotní rozdíly.

Nejsevernější Whisky světa

Whisky Bivrost® se ručně vyrábí v záři polární záře na úpatí majestátních Lyngenských Alp. Tající voda z ledovců se filtruje a kombinuje s místním výplachem z arktického ječmene.

Devět světů norské mytologie

Whisky se nedá uspěchat, takže dokud nezvýšíme objem stáčení whisky Bivrost (předpokládané vydání 2025), budeme každý rok vydávat 2 limitované edice jako „sběratelskou sérii“, která se bude vztahovat k „devíti světům severské mytologie“. Lahve/grafiky mohou stát samostatně, ale také tvořit pěkný regál pro sběratele. Jednotlivé edice budou mít různé chuťové vjemy, aby ukázaly rozmanitost chutí, které můžeme dosáhnout až zde v Arktidě.

Kompletní série

Nepropásněte další edici

Tyto sběratelské whisky jsou vyprodány do pár minut. Pokud nechcete propásnout novou edici, přihlaste se k odběru a my vám dáme včas vědět na kdy se prodej chystá. 

Nákupní košík

Potvrzuji, že mi bylo více než 18 let

A je pro mne legální vstoupit do internetového obchodu s prodejem alkoholu